Studenti/registrovaní uchazeči VŠEM se přihlašují výhradně jen s údaji pro SIS VŠEM (uživatelské jméno a heslo)!

Manažerské rozhodování Zobrazit větší

Manažerské rozhodování

ISBN 978-80-86730-74-5

Nové

Rozhodování je jednou z významných oblastí managementu a prolíná prakticky všemi jeho funkcemi. Rozhodování a odpovědnost za rozhodnutí jsou neoddělitelnou součástí manažerské práce. 

Více informací

61 ks

800,00 Kč

Parametry

Autor Hrůzová Helena
Rok vydání 2011

Více informací

Rozhodování je jednou z významných oblastí managementu a prolíná prakticky všemi jeho funkcemi. Rozhodování a odpovědnost za rozhodnutí jsou neoddělitelnou součástí manažerské práce. S trochou nadsázky můžeme říci, že každý podnik je jen tak úspěšný, jak úspěšná jsou rozhodnutí, která přijal a uskutečnil. Studium manažerského rozhodování je tedy pro manažera poměrně zásadní. 

Při studiu předmětu Manažerské rozhodování se student naučí využívat rozhodovací postupy a metody pro svoji budoucí manažerskou praxi a bude umět pracovat s riziky a omezovat jejich dopad na výsledky podnikání. Studium předmětu napomůže si uvědomit, jak často se rozhodujeme intuitivně, bez znalosti souvislostí a bez variant.

Cílem tohoto učebního textu je poskytnout nezbytnou znalost o obsahu, funkci a uplatňovaných nástrojích manažerského rozhodování v organizacích za podmínek jistoty, rizika a nejistoty, a to zejména z praktického úhlu pohledu, důraz klást na racionální a efektivní postupy a metody. Studenti, kteří mají zájem o hlubší studium teorie manažerského rozhodování, mohou studovat z literatury, na kterou se odkazujeme v poznámkách pod čarou. 

Ke stažení