Studenti/registrovaní uchazeči VŠEM se přihlašují výhradně jen s údaji pro SIS VŠEM (uživatelské jméno a heslo)!

Pracovní právo Zobrazit větší

Pracovní právo

ISBN 978-80-86730-44-8

Nové

Učební text seznamuje čtenáře se základními instituty týkajícími se zaměstnávání fyzických osob v pracovněprávních vztazích uzavíraných se zaměstnavateli tzv. podnikatelské i nepodnikatelské sféry s využitím pravidel pro texty prezenčního/kombinovaného/distančního studia (určené pro samostudium).

Více informací

16 ks

500,00 Kč

Parametry

Autor Hrouzková Věra
Rok vydání 2009

Více informací

Jeho jednotlivé kapitoly jsou řazeny tak, aby zhruba kopírovaly zákoník práce v platném znění (zákon č. 262/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů).
Pozornost je věnována vzniku, změně a skončení pracovního poměru, jakož i právům a povinnostem jeho účastníků. Stranou není ponechána problematika pracovních podmínek, za nichž zaměstnanci konají pro zaměstnavatele práce. Jedná se o pracovní dobu, její délku a uspořádání, o bezpečnost a ochranu zdraví při práci. Popsány jsou druhy dovolené i pravidla pro její čerpání a krácení. Není opomenuta ani problematika odměňování a poskytování náhrady výdajů poskytovaných zaměstnancům v souvislosti s výkonem práce. Text je zpracován dle právního stavu k 1. 1. 2009.

Ke stažení