Studenti/registrovaní uchazeči VŠEM se přihlašují výhradně jen s údaji pro SIS VŠEM (uživatelské jméno a heslo)!

Pracovní právo Zobrazit větší

Pracovní právo

ISBN 978-80-86730-44-8

Nové

Učební text seznamuje čtenáře se základními instituty týkajícími se zaměstnávání fyzických osob v pracovněprávních vztazích uzavíraných se zaměstnavateli tzv. podnikatelské i nepodnikatelské sféry s využitím pravidel pro texty prezenčního/kombinovaného/distančního studia (určené pro samostudium).

Více informací

6 ks

727,27 Kč

Parametry

Autor Hrouzková Věra
Rok vydání 2009

Více informací

Jeho jednotlivé kapitoly jsou řazeny tak, aby zhruba kopírovaly zákoník práce v platném znění (zákon č. 262/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů).
Pozornost je věnována vzniku, změně a skončení pracovního poměru, jakož i právům a povinnostem jeho účastníků. Stranou není ponechána problematika pracovních podmínek, za nichž zaměstnanci konají pro zaměstnavatele práce. Jedná se o pracovní dobu, její délku a uspořádání, o bezpečnost a ochranu zdraví při práci. Popsány jsou druhy dovolené i pravidla pro její čerpání a krácení. Není opomenuta ani problematika odměňování a poskytování náhrady výdajů poskytovaných zaměstnancům v souvislosti s výkonem práce. Text je zpracován dle právního stavu k 1. 1. 2009.

Ke stažení